Eskişehir'in tüm apartları bu rehberde, öğrenci yurtları, kız, erkek, suit apartlar, fiyatları, telefon, adres, yorum ve fotoğraflarına kolaylıkla ulaşın.

Eskişehir Apart & Yurt Fiyatları 2021

Eskişehir, her yıl binlerce öğrencinin üniversite okuma hayallerini gerçekleştirmek için geldiği, ülkemizde öğrenciler tarafından en çok sevilen, tercih edilen şehirlerden biridir. Eskişehir Teknik Üniversitesi, Anadolu Üniversitesi ve Osmangazi Üniversitesi olmak üzere Türkiye’nin üç büyük yüksek öğrenim kurumuna ev sahipliği yapan Eskişehir, bir de Anadolu Üniversitesinin kurduğu Açıköğretim Fakültesi ile daha da parlayan bir yıldıza dönüştü.

 

Bu kadar seçenek arasından seçimlerini yapıp gelen öğrenciler için okula kayıtları tamamlandıktan sonra akla gelen ilk soru nerede kalacakları oluyor. bu soruya ise birçok farklı cevap vermek mümkün. Nedir bu cevaplar derseniz;

 

Tek başınıza ya da arkadaşlarınızla bir daire kiralayarak burada yaşamak ilk akla gelen cevaplardan biridir.

 

İkinci olarak da Eskişehir’de öğrenciler arasında en popüler konaklama seçeneği apartlardır. Apartlar tıpkı bir daire gibi içerisinde tüm eşyalarıyla sizi bekleyen, ekstra olarak güvenliği sağlanan ve çeşitli hizmetler sunulan yerlerdir.

 

 Bunun dışında bir diğer seçenek de özel yurtlardır. Eskişehir’deki yurtlarda yine hazır odalarda tek başınıza veya birkaç kişi ile konaklamayı tercih edebilirsiniz.

 

Bir diğer seçenek de her öğrencinin aklına gelen devlet yurtlarıdır. Eskişehir’de birçok farklı devlet yurdu bulunmaktadır.

 

Ev kiralamak cazip gibi görünse de bu evin içini eşyalarla doldurmak, elektrik, doğalgaz gibi abonelikleri açtırma masraflarına katlanmak, güvenlik adına endişeleri giderebilmek oldukça zordur. Bu sebeple öğrenciler özel apart ve yurtlara ciddi bir eğilim göstermektedir.

 

Apart ve yurt tercihlerinde ise etkili olan en önemli kriter fiyattır. Apart ve yurtlarda fiyatları etkileyen birçok faktör bulunur. Bunlardan listenin başını tutanı ise apart veya yurdun konumudur.  Hangi üniversiteye ne kadar yakın olduğu ya da konumunun merkezi olup olmadığı fiyatı oldukça etkiler.

 

Siz de Eskişehir’de yurt ve apart fiyatları konusunda bir araştırma içerisindeyseniz gelin birlikte bölgesel olarak ortalam apart ve yurt fiyatlarını inceleyelim;

 

Anadolu Üniversitesi Bölgesi 2021 Apart Fiyatları

 

Anadolu Üniversitesinin toplamda beş adet giriş kapısı bulunmaktadır.  Bu kapıları tek tek saymak gerekirse; Cumhuriyet Kapısı, Cuma Kapısı, İçem Kapısı, İletişim Kapısı, Eczacılık Kapısı olarak sıralayabiliriz.

 

Cumhuriyet Kapısı, Anadolu Üniversitesi’nin şehrin en merkezi noktası olan Üniversite Caddesine yeni adıyla Yılmaz Büyükerşen Bulvarına açılan kapısıdır. Ana giriş olarak da görülen bu kapıdan çıkınca Yenibağlar Mahallesi, Eskibağlar Mahallesi, Bahçelievler Mahallesi, Güllük Mahallesi,  Hoşnudiye Mahallesine kolayca yürüyerek ulaşılabilmektedir.

 

Diğer kapılardan Cuma Kapısı, İçem Kapısı, Eczacılık Kapısı ve İletişim Kapısı Yeşiltepe Mahallesi ile Şirintepe Mahallesine doğru açılan kapılardır. BU kapılar da kampüsteki çeşitli fakültelere daha kısa yoldan ulaşabilmenizi sağlarken aynı zamanda merkeze de yakın konumdadır.  Anadolu Üniversitesi çevresindeki apartların ve özel yurtların fiyatlarını incelemek gerekirse;

 

 

Anadolu Üniversitesi Yakını 2021 Kız Apartların Fiyatları

 

Anadolu Üniversitesi çevresindeki kız öğrenci apartlarının fiyatları 800 TL’den başlayarak 2.000 TL’ye kadar yükselebilmektedir.  Apart fiyatlarındaki  belirleyiciler ise odada kalacak kişi sayısı, odaların yeniliği, apartın konumu, yemek gibi olanakların olup olmamasıdır.

Örneğin;

Rekor Kız Apart; Tek kişilik odalarda erken kayıt kampanyasıyla 1000 TL üzerinden, çift kişilik odalarında ise yine erken kayıt kampanyasıyla 800 TL’den kayıt almaktadır.

 

Anadolu Üniversitesi YakınıErkek Apartların 2021 Fiyatları

 

Anadolu Üniversitesi çevresindeki erkek  öğrenci apartlarının fiyatları 900 TL’den başlayarak 1.500 TL’ye kadar yükselebilmektedir.  Apart fiyatlarındaki  belirleyiciler ise  yine odada kalacak kişi sayısı, odaların yeniliği, apartın konumu, yemek gibi olanakların olup olmamasıdır.

Örneğin;

Kent  Erkek Apart; tek kişilik odalarının fiyatları 1.500 TL, çift kişilik odalarının fiyatlarını ise 950 TL’dir.

Apart 26; tek kişilik odaların fiyatları; odada tek başına kalıyor ancak ortak kullanımda banyoyu 3 kişi paylaşıyorsa 700 TL,  odada tek başına kalıyor ancak ortak kullanımda banyoyu 2 kişi kullanıyorsa 950 -1000 TL,  özel banyolu odalar ise 1200 TL’dir.

 

Anadolu Üniversitesi Yakını 2021 Karma  Apartların Fiyatları

 

Anadolu Üniversitesi çevresindeki süit  apartlarının fiyatları 900 TL’den başlayarak 3.000 TL’ye kadar yükselebilmektedir.  Apart fiyatlarındaki  belirleyiciler ise  yine odada kalacak kişi sayısı, odaların yeniliği, apartın konumu, yemek gibi olanakların olup olmamasıdır.

Örneğin;

İrmeşe Apart; Tek kişilik odaların fiyatları 900 TL’dir.

 

Osmangazi Üniversitesi Yakını Apartların 2021 Fiyatları

 

Osmangazi Üniversitesi  kampüsüne iki noktadan girişi olan, okula yakında yaşamak isteyen öğrencilerin genellikle Büyükdere Mahallesinde kalmayı tercih ettiği bir üniversitedir.  

 

Büyükdere Mahallesi 2021 Kız Apart Fiyatları

 

Osmangazi üniversitesine yakın konumda yer alan kız apart fiyatları aylık ortalama olarak  1.000 TL’den başlayarak 3.000 TL’ye kadar ulaşmaktadır. Burada fiyatlarda belirleyici nokta yine üniversiteye olan yakınlık, odalarda kalacak kişi sayısı, içeride sunulan olanaklar olarak sıralanabilmektedir.

 

Büyükdere Mahallesi 2021 Erkek Apart Fiyatları

 

Osmangazi üniversitesinin çevresinde konaklamak isteyen erkek öğrencilere hizmet veren erkek apartlarda fiyatlar aylık ortalama olarak 900 TL’den başlayarak 1.500 TL’ye kadar ulaşmaktadır.

 

Büyükdere Mahallesi 2021 Karma Apart Fiyatları

 

ESOGÜ yakınında yer alan karma/ süit apartlarda fiyatlar aylık ortalama olarak 1.000 TL’den başlayarak 3.500 TL’ye kadar uzanmaktadır.

 

 

Eskişehir’in Şehir Merkezindeki 2021 Apart Fiyatla

 

Eskişehir, çok büyük bir şehir olmasına rağmen genel olarak merkezileşmeyi tek noktada yaşayan bir kenttir. Şehir merkezi olarak geçen bölgelerde avmlere, mağazalara, kafelere, gezilecek noktalara kolayca ulaşabilirken her türlü ulaşım ağının da ortasında yer alırsınız. Şehir merkezindeki apartlar, tüm üniversitelere tek vasıta ile kolayca ulaşılabildiği için birçok öğrenci tarafından da tercih edilmektedir.

 

Eskişehir’in Şehir Merkezindeki 2021 Kız Apart Fiyatları

 

Şehir merkezinde yer alan apartlarda fiyatlar 750 TL’den başlayarak 1.800 TL’ye kadar ulaşabilmektedir.

 

Eskişehir’in Şehir  Merkezindeki 2021 Erkek Apart Fiyatları

 

Erkek apart fiyatları aylık ortalama olarak 1000 TL’den başlayarak 1750 TL’ye kadar ulaşabilmektedir.

 

Eskişehir’in Şehir  Merkezindeki 2021 Karma Apart Fiyatları

 

Şehir merkezinde karma bir şekilde hizmet veren süit apartlarda fiyatlar ortalama olarak aylık 700 – 900 lira bandındadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Yorumlar