Eskişehir'in tüm apartları bu rehberde, öğrenci yurtları, kız, erkek, suit apartlar, fiyatları, telefon, adres, yorum ve fotoğraflarına kolaylıkla ulaşın.

Apart Fiyatları

2021 Apart Fiyatları Çok Yakında Belli Olacaktır

Eskişehir’e her yıl binlerce üniversite öğrencisi geliyor. Şehirde bulunan üç üniversite onlarca farklı bölüm için kayıt alıyor ve 2 veya 4 yıl sürecek yeni bir macera başlamış oluyor. Yeni döneme başlayacak öğrenciler içinse en büyük sorunlardan biri konaklama. Hangi apartın özellikleri, sunuğu olanaklar ve fiyatları benim kriterlerinize uyuyor? Hangisinde konaklamak beni maddi olarak daraltmaz diyorsanız bu içerik sizin için epey faydalı olacaktır.

Apart fiyatlarını incelerken öncelikle bu fiyatların belirlenmesinde etkili olan unsurlardan bahsetmek gerekir. Bunlar; apartın konumu, odada/dairede kalacak kişi sayısı, yemek, servis gibi ekstra olanaklar fiyatlar açısından önemli bir rol oynar. 

 

İlk kriterimiz olan konumu ise Eskişehir genelinde birkaç ana noktaya bölerek inceleyebiliriz. Bunlar; Anadolu Üniversitesi’ne yakın apartlar, Osmangazi Üniversitesine Yakın apartlar, şehir merkezinde yer alan apartlar Porsuk Meslek Yüksekokulu’na yakın apartlar şeklinde gruplandırılabilir.

 

Anadolu Üniversitesine Yakın Apartların 2020 Ortalama Fiyatları

 

Anadolu Üniversitesine yakın olarak tanımlanan apartlar birkaç mahalleye yayılmıştır. Anadolu Üniversitesi Yunus Emre Kampüsü’nde yer alan 5 kapı sebebiyle üniversitenin tüm çevresi öğrencilerin yaşayabileceği apartlarla dolmuştur. Bağlar olarak bilinen Yenibağlar ve Eskibağlar mahalleleri, Şirintepe Mahallesi, Yeşiltepe Mahallesi, Uluönder, Bahçelievler mahallelerininin tamamı Anadolu Üniversitesine yakın olarak tanımlanabilir.  

 

Apart TürüTek Kişilik OdaÇift Kişilik Oda
Kız Apart900 TL – 1.500 TL Arası700 TL -900 TL Arası
Erkek Apart800 TL – 1.100 TL Arası550 TL -800 TL Arası

Osmangazi  Üniversitesine Yakın Apartların 2020 Ortalama Fiyatları

 

Osmangazi Üniversitesine yakın apartlar genellikle Büyükdere Mahallesi ve etrafında toplanmıştır. Buradan Osmangazi Üniversitesi merkez kampüsüne yürüyerek ulaşım mümkündür. Ayrıca mahalleden geçen tamvay, otobüs ve dolmuşlarla şehir merkezine, tren garına, otogara, müze ve gezi yerlerine de kolayca ulaşabilirsiniz.

 

Apart TürüTek Kişilik OdaÇift Kişilik Oda
Kız Apart1.000 TL – 1.300 TL Arası800 TL – 1000 TL Arası
Erkek Apart800 TL – 1.100 TL Arası600 TL – 800 TL Arası

Şehir Merkezinde Yer Alan Apartların 2020 Ortalama Fiyatları

 

Eskişehir, Ankara İstanbul gibi birçok merkezi olan bir şehir değildir. Şehrin iki alışveriş merkezi, çarşı sayılabilecek bölgesi, en çok turist çeken Adalar bölgesi, tren garı hepsi bir noktada toplanmıştır. Haliyle öğrencilerin birçoğu da bu bölgede de yaşamayı tercih etmektedir. 3 Üniversiteye tek vasıta ile ulaşabilme şansı veren bu apartlardan tren garına da yürüyerek gidilebilir.

 

Apart TürüTek Kişilik OdaÇift Kişilik Oda
Kız Apart800 TL – 1.300 TL Arası650 TL – 900 TL Arası
Erkek Apart750 TL – 1000 TL Arası650 TL – 900 TL Arası

Porsuk Meslek Yüksekokulu’na Yakın Apartların 2020 Ortalama Fiyatları

 

Porsuk Meslek Yüksekokulu birkaç yıl öncesine kadar Anadolu Üniversitesine bağlıyken Eskişehir Teknik Üniversitesinin açılmasıyla buraya bağlanmıştır. Aslında şehir merkezinde sayılabilecek bir konumda olan meslek yüksekokuluna yürüme mesafesinde apartlar bulunmaktadır.

 

Apart TürüTek Kişilik OdaÇift Kişilik Oda
Kız Apart800 TL – 1.000 TL Arası550 TL – 900 TL Arası
Erkek Apart650 TL – 900 TL Arası550 TL – 800 TL Arası

Son Yorumlar